Regėjimo gerinimas

November 9, 2012 in Sveikatingumas

Pratimai akims pagal M.Norbekovą

M. Norbekovo metodika – tai fizinių ir psichoemocinių pratimų kompleksas, padedantis lengviau, visapusiškiau ir patikimiau pažinti kūno pojūčius, panaudoti jo įgūdžius, vystyti gebėjimą sąmoningai valdyti emocinę būklę.

Psichologijos, pedagogikos, medicinos, filosofijos daktaras, profesorius, Rusijos ir kitų užsienio akademijų narys korespondentas, “Žmogaus savaiminio atsistatymo instituto” įkūrėjas ir prezidentas, kelių žinomų knygų, kurios padėjo žmonėms, autorius. Jis – unikalios mokomosios-sveikatingumo sistemos kūrėjas, kurią 1998 metais Tarptautinė nepriklausomų medicinos ekspertų asociacija įvardijo kaip pačią efektyviausią tarp alternatyvių gydomųjų sistemų.

Soliarizacija

Akys pritaikytos šviesai ir ypatingai saulės šviesai. Šviesa džiugina ir malonu akims saulę regėti. Keista mada nešioti tamsius akinius nuo saulės. Kurmis jeigu išlįstų į dienos šviesą tai jam iš tiesų reikėtų tamsių akinių, nes jo akys pritaikytos tamsai.

Soliarizacija tai svarbiausias dalykas kas gali padėti nusilpusioms akims. Soliarizacija – tai saulinimas. Soliarizacijos pratimus galima atlikti su įvairiais šviesos šaltiniais: žvake, prieš langą, su įvairaus stiprumo elektros lemputėmis, o ypač su saule.

Pasak Norbekovo, saulės šviesa tai visų organų, o ypatingai akių geriausias gydytojas. Jeigu jūsų akys jaučia saulės badą, jei nešiojate tamsius akinius, tai priprasti prie saulės šviesos reikia ypatingai atsargiai. Soliarizacija daroma užsimerkus, ir tik vėliau prisimerkus. Galima ir atmerktomis akimis, bet tik anksti ryte ir vėlai vakare.

Prof. Olegas Pankovas sako: Žmonių kurie nuolat nešioja akinius organizmas nuolat negauna ultravioletinių spindulių. Juk tiktai 20% ultravioletinių spindulių žmogus gauna per odą, o 80% per akis!

Soliarizacija atliekama kartu su atsipalaidavimo pratimais: lingavimais arba posūkiais. Pradedama nuo 20-25 posūkių ar lingavimų. Su posūkiais: atsistojame prieš saulę ir atliekame didžiuosius posūkius: nusisukdami nuo saulės veidu ir visu kūnu į kairę ir į dešinę: Saulė iš kairės – saulė iš dešinės… 20-25 kartus. Linguojant: surandame vietą, kad atsistojus prieš saulę, viena akis būtų šešėlyje, o kita apšviesta. Ir linguojame: saulė nueina (abi akys šešėlyje), saulė ateina (abi akys saulėje). 20-25 kartai.

Dėmesio, po kiekvienos soliarizacijos būtinai daromas palmingas. Soliarizacijos pratimai atstatant regėjimą yra patys svarbiausi, nes jie akis ir atpalaiduoja, ir maitina.


Masažas

Akių masažas gerai padeda atstatant regėjimą, o ypač toliaregiams, trumparegiams ir astigmatikams, ir yra profilaktinė priemonė prieš glaukomą ir kataraktą.

Taškinis masažas. Apie akis yra išsidėstę keturi akupunkturiniai taškai: tijan-ing – ant antakio arčiau nosies; ing-ming – akies kamputyje šalie nosies; si-bai – po akimi ant akiduobės krašto maždaug per vidurį; ir tai-jang – akies kampe prieš nosį. Su akimis ypač susiję yra oda, kepenys ir inkstai.

 

Akių obuolių masažas. Po du pirštus rodomąjį ir didįjį dedame ant akių obuolių, paspaudžiame akių obuolius ir vibruojame pirmyn-atgal. Pavibravome, pertraukėlė ir vėl vibruojame. Taip tris kartus. Trinti nereikia. Šis masažas labiausiai padeda trumparegiams, nes atstato akių apvalumą. Po to didžiaisiais pirštais masažuojame akių obuolius iš visų keturių šonų: iš abiejų kraštų ir apačioje bei viršuje. Po to keturiais pirštais; nykštys apačioje ir trys pirštai viršuje be mažylio apimame akis ir jas paglamžome, pavibruojame, pageriname kraujo apytaką. Po to vienu pirštu vibruojame surastus astigmatinius taškus vienos ir kitos akies.

Vaizduotės pratimai

Pagrindinis regėjimo organas yra smegenys, o ne akys. Būtent smegenys iš akių tinklainės gautos tinklainės informacijos sukuria vienokį ar kitokį vaizdą. ( Pvz. eksperimentai su apverstais akiniais… psichologiniai eksperimentai…)

Pratimai akių raumenims

Pratimai daromi be akinių. Kaklas nejuda, bet juda tik akys. Vengti staigių judesių akimis. Po kiekvieno pratimo pamirksėti…

  • Akys aukštyn ir žemyn. Pamirksėti
  • Akys į šonus – į kairę ir į dešinę. Pamirksėti
  • Diagonalės. Akys aukštyn dešinėn ir žemyn kairėn. Pamirksėti. Ir atvirkščiai. Pamirksėti
  • Keturkampis. Akys aukštyn, į dešinę, žemyn ir į kairę. Pamirksėti. Ir atvirkščiai. Pamirksėti
  • Apskritimas arba Ciferblatas. Akis sukti ratu į vieną pusę. Pamirksėti. Į kitą pusę. Pamirksėti
  • Aštuoniukės: stačia ir gulinti… (į vieną ir į kitą pusę), po kiekvienos formos Pamirksėti
  • Gyvatėlė arba sinusoidė. Banguoti akimis į vieną ir į kitą pusę. Pamirksėti
  • Armonika arba zigzagai… (į vieną ir į kitą pusę). Pamirksėti
  • Periferinis regėjimas. Pamirksėti

Tie patys pratimai užsimerkus arba po palmingu.

Daryti ne po daug, bet geriau dažniau: geriau 6 kartus po 5-kias minutes nei vieną kartą 30 minučių. Šiaip daryti 3 kartus per dieną ir prieš valgį. Kam daugiau kaip 4-rios dioptrijos, pratimus daryti ne daugiau kaip po 3-4 kartus. Pratimus daryti lėtai be įtampos!

Po šitų pratimų gali atsirasti nemalonūs pojūčiai: skauda galvą; skauda akies obuolį; “smėlis“ akyse; bėga ašaros; patamsėja akyse; kažkas mirga prieš akis; girgždesys akyse; spalvotos dėmės prieš akis ir pan. Tai reiškia, kad buvo persistengta ir padaryta per daug pratimų. Šie reiškiniai po truputį praeina kai pagerėja akių kraujotaka. Jų nereikia bijoti. Arba galima laikinai sumažinti pratimų skaičių.

Akomodaciniai pratimai

Šio „Arti – toli“ tipo pratimų yra daug sugalvota. Ir jūs patys galėsite pritaikyti kai kuriuos iš jų ar net naujus susikurti. Jų principas yra tas, kad žiūrime į kažką kas yra labai arti, o po to žiūrime į tai, kas yra toli.

Atžyma ant lango stiklo. Priklijuokite ant stiklo kokią nors žymę pvz., popieriaus lapelį. Be akinių. Mirktelėjote ir žiūrite į atžymą; vėl mirktelėjote, žiūrite į toli; ir t.t. Šitą pratimą patogu atlikti važiuojant automobiliu ar troleibusu kai sėdi prie lango…

Žiūrėjimas į nykštį, kurį priartiname ir atitoliname nuo akies.

Žvairumas

Atpalaiduoti visus akių raumenis: soliarizacija; palmingas: didieji posūkiai; atsiminti kažką malonaus; pamirksėti.

Stipriąją (t. y. ne žvairąją, nes paprastai žvairuoja ta akis, kuri mato silpniau) akį uždengiame pirato akiniais. (pirato akiniai tai rėmeliai be stiklų, o viena skylė yra uždengta) ir žiūrime į veidrodį. Žiūrėdami į veidrodį atliekame posūkius galva taip, kad treniruotume nusilpusį raumenį. Šiuo atveju, kai dešinė akis žvairuoja į nosies pusę reikia sukioti galvą tik į dešinę pusę. Jeigu ta pati akis žvairuotų į išorę, galvą sukioti reikėtų tik į kairę pusę. Visą laiką žiūrėdamas į save veidrodyje ir pusiau sukiodamas galvą, aš treniruoju susilpnėjusį raumenį. Vieną raumenį atpalaidavau atpalaidavimo pratimasis, o kitą patreniravau ir po kiek laiko akis žiūrės normaliai.

Vaikų žvairumas

Atpalaiduoti visus akių raumenis: Su vaiku atlikti posūkius, pasisukinėti, atlikti palmingą. Patys padarykite jam palmingą ir tuo metu pasekite kokią nors pasaką ar šiaip kokią istoriją. Vaikai labai mėgsta klausytis apie tai kaip jie buvo maži …

Žiūrėti televizorių su pirato akiniais. Tarkime žvaira yra dešinė akis, kuri žvairuoja į vidų, nosies pusę. Kad būtų lengviau ir pats užsidedate panašius kinius. Vaikui akiniai paruošiami taip: visiškai uždengiama stiprioji (sveikoji ) akis, žvairiajai akiai uždengiate tą pusę akinių skylė, į kurią pusę žvairuoja akis, o šiuo atveju dešiniąja pusę. Ir per šitą plyšį sėdatės su vaiku žiūrėti multiko, kurį jis labai mėgsta. Vaikas sėdasi prieš TV (gal šiek tiek dešiniuoju šonu). Vaikui norisi žiūrėti multiką ir stengsis žvairiąją akį priversti žiūrėti per paliktą plyšį. Taip vaikas treniruos silpnąjį raumenį.

Jeigu akis žvairuoja į išorę, tai plyšį reikia daryti ties nosimi ir pasodinti žiūrėti TV. O jeigu vaikui žvairuoja abi akys? Reikia tuos pratimus atlikinėti paeiliui, tai su viena tai su kita akimi.

Astigmatizmo atveju

Skaityti prie gero apšvietimo, nuolat save kontroliuojant. Kai tiktai raidės ims „plaukti“- daryti palmingą. Atpalaiduoti visus akių raumenis !!!

ĮSIPAREIGOJIMAI AKIMS

Aš pasižadu mylėti savo akis, jas nuolat prisiminti, rūpintis jomis, jas ilsinti ir atpalaiduoti. Kiekvieną valandą darysiu palmingą, tris-keturis kartus per dieną darysiu soliarizaciją, atlikinėsiu pratimus akių raumenims, masažuosiu. Esu dėkingas savo akims. Jos man ištikimai tarnausiu visą gyvenimą.

Informacijos šaltinis: www.musuzodis.lt

(C) Šiame straipsnyje pateikta informacija skirta bendram susipažinimui. Už informacijos autentiškumą atsako straipsnio autorius, tačiau neatsako už patirtą žalą kilusią pasinaudojus svetainėje pateikta medžiaga. Atsakomybė pilnai tenka informacijos vartotojui. Prieš pradedant praktiškai taikyti aprašytus žmogaus kūno sveikatos atstatymo ir tolimesnės sveikos gyvensenos būdus, rekomenduojame pasitarti su šeimos gydytoju.