Šuns priežiūra

October 16, 2012 in Augintiniai

Įvairių veislių šunų kailį reikia prižiūrėti skirtingai, kaip – nurodoma veislių aprašymuose.

Ausys, nagai ir dantys

Ausų nevalykite vatos tamponėliais, jais purvą nesunku įstumti į ausies kanalą. Įsigykite specialaus ausų valiklio. Įlašinkite jo į ausį ir pamasažuokite. Paskui sušluostykite nešvarumus popierine nosine. Kai kurių šunų ausys prižėlusios plaukų, juos reikia iškirpti, norint išvengti infekcijos. Iškart daug plaukų nešalinkite, bet nekirpkite ir po vieną plauką, nes šuniui skaudės. Kartais per daug plaukų auga tarpupirščiuose. Tokiu atveju juos geriausia pakirpti. Saugiausios lenktos žirklės. Laikykite žirkles taip, kad jų galai būtų riesti į viršų, antraip galite įkirpti šuniui. Šuns nagai turi būti trumpi. Šuns, dažnai lakstančio kieta ar nelygia žeme, nagai nudyla, bet kai kurių šunų nagai auga labai greitai, ir juos reikia kirpti. Svarbu prie šių procedūrų pripratinti mažą šuniuką. Nepripratintas šuo priešinasi: kuo jis didesnis ir stipresnis, tuo sunkiau jį reguliariai ir tinkamai prižiūrėti. Jei jums nemalonu rūpintis šunimi, veskite jį į šunų kirpyklą. Jei norėsite, ten jums bus paaiškinta, kaip dailinti kailį, kad paskui galėtumėte viską padaryti pats.

Reikia rūpintis ir dantimis, nors gyvulėlio, šeriamo kietais šunų “sausainėliais” ir nuolat gaunančio pagraužti kaulų, dantų priežiūra nesudėtinga. Ant šunų, šeriamų minkštu ėdalu, dantų dažniau kaupiasi apnašos, o vėliau susidaro dantų akmenys. Nuolat tikrinkite, ar ant šuns dantų nesusidarė akmenų, susidariusius reikia šalinti – tai veterinaro darbas.


Kailis

Ilgaplaukį kailį reikia kruopščiai prižiūrėti: kasdien šukuoti šepečiu ir šukomis bent po valandą. Išmokykite šunį per šią procedūrą stovėti ar gulėti ant stalo kietu viršumi. Tada jums neįskaus nugaros, o darbą atliksite kruopščiau. Ilgaplaukius šunis bent kartą per savaitę šukuokite šepečiu. Net trumpaplaukiams šunims ši procedūra – būtinybė, o ne nereikalinga prabanga. Šukuodami pastebėsite dalykus, kurie šiaip gali prasprūsti, kaip antai: žaizdeles, erkes, kitus parazitus. Maudydami šunį, naudokite tik gerą šunų šampūną, kuris nepažeidžia plauko struktūros ir odos riebalinių liaukų. Niekada nepalikite šlapio šuns lauke ar šaltoje vietoje, kur pučia skersvėjai. Išleiskite šunį į lauką tik tada, kai jo kailis visiškai išdžius.

Daugeliui šunų kailį reikia nuolat dailinti. Kartais tai nesunkus darbas, jo gali išmokyti veisėjas, bet paprastai kailį gražinti sudėtinga. Geriausia šunį vesti į kirpyklą, kur juo pasirūpins specialistai. Jie žino, kaip dailinti daugumos šunų kailį. Jei jūsų šuns veislė reta, nusineškite į kirpyklą šuns tinkamai apdailintu kailiu nuotrauką. Patariu prieš šunų parodą apsilankyti tokioje kirpykloje. Kaip dailinti kailį, sužinosite veislės klube arba iš veisėjo.

 

Literatūros šaltinis:
Šunys: “Enciklopedinis žinynas. – AKTĖJA. / Versta iš „The dog encyclopedia“ Esther J.J. Verhoef – Verhallen, iš anglų k. vertė Danguolė Žalytė – 272 p.; iliustr.